Siirry sisältöön

Ympäristölautakunta

Ympäristölautakunnan tehtävänä on huolehtia kaupungin kaavoituksesta, ympäristönsuojelusta sekä rakennusvalvonnasta.

  • 1.2.2024
  • 7.3.2024
  • 11.4.2024
  • 16.5.2024
  • 13.6.2024
  • 29.8.2024
  • 26.9.2024
  • 31.10.2024
  • 12.12.2024

Esityslistat ja pöytäkirjat ovat nähtävinä sähköisesti. (siirryt toiseen palveluun)

 Ympäristölautakunta 2021-2025

  • Stephan Horn, RKP, puheenjohtaja (henkilökohtainen varajäsen Yrjö Sahlstedt)
  • Jouko Kavander, SDP, varapuheenjohtaja (henkilökohtainen varajäsen Krister Sjöholm)
  • Mats Dannberg, RKP, (henkilökohtainen varajäsen Elina Lahtinen)
  • Janina Heina, RKP, (henkilökohtainen varajäsen Christa Lehmus) 
  • Tuula Huldin, SDP (henkilökohtainen varajäsen Keijo Larila)
  • Jarkko Immonen, SDP (henkilökohtainen varajäsen Kaisa Sirviö)
  • Marja-Liisa Hovi, Vihreät (henkilökohtainen varajäsen Janina Kapanen) 
  • Päivi Rahkola, Kokoomus ((henkilökohtainen varajäsen Jukka Väisänen)
  • Rolf Nyström, Hanko 2016/PS (henkilökohtainen varajäsen Kai Kankaristo)